Snart byter vi hemsida

I början av mars kommer den här hemsidan både få ett nytt utseende och nya funktioner. Vi jobbar både med att förnya hemsidan och med Sök fotograf och uppmanar alla medlemmar att skapa en ny profil på www.sokfotograf.se

Vi ber om överseende de närmaste veckorna men postar förstås viktiga saker här. Som vanligt använder vi även vårt Facebook-konto  och vårt veckobrev för att kommunicera med er. Många av våra medlemmar har redan bytt profiler och syns redan på nya www.sokfotograf  som alltså integreras på nya www.sfoto.se 

På forumet finns det information om hur du gör! Logga in och se informationsfilmen

Nytt teknikforum

Redan nu har vi startat en sluten Facebook-grupp om teknik bara för SFF- medlemmar. Där svarar vår teknikredaktör Stefan Ohlsson som vanligt på våra medlemmars teknikfrågor.

Du hittar gruppen här men obs du måste godkännas av administratör innan du släpps in. Bara SFF-medlemmar har tillgång till tjänsten.

Foto: Robert Blombäck

SFF info

SFF

SFF är med över 2000 medlemmar den största organisationen för fotografer i Norden.

Förbundsnytt